Školní akce 2016/2017

 

 

     

Školní výlet 1.A + 2. ročník

Dne 14. 6. 2017 jsme uskutečnili výlet na hrad Veveří, kde nám byly v krátkosti sděleny zajímavosti o Veveří. Dále jsme putovali lodí přes Brněnskou přehradu a výlet jsme zakončili v Zoo Brno, kde si děti prohlédly zvířata a mohly si zakoupit suvenýry. Výlet se nám vydařil, počasí nám přálo a všichni jsme si odnesli krásné zážitky.

 

více viz fotogalerie
   
   

PYTLÁCKÁ STEZKA 2.STUPEŇ

V pátek 19.5. jsme měli všichni "druhostupňáci" krásný den. Každoročně se vydáváme v květnu putovat po pytlácké stezce. Program spojený s poznáváním přírody a sportovními výkony si pro nás připravují místní myslivci. Nejenže nám vyšlo nádherné počasí, ale užili jsme si soutěžení mezi skupinami tříd na druhém stupni, uplatnili jsme znalosti především z přírodopisu a tělesnou zdatnost. Nakonec jsme si pochutnali na opečeném párku.

Místnímu mysliveckému spolku velmi děkujeme za čas a energii, kterou nám každý rok věnuje.

 

více viz fotogalerie
   
   

CYKLOVÝLET DO BRANSOUZ

Ve čtvrtek 11.5. se žáci druhého stupně v rámci tělesné výchovy a sportovních her mohli zúčastnit cyklovýletu do Bransouz a zpět. Celou trasu jsme absolvovali ve volném tempu, pokochali jsme se krásnou přírodou a v Bransouzích jsme navštívili místní koupaliště. Zde jsme se občerstvili, někteří se vyřádili ve vypuštěném koupališti, odreagovali se na dětském kolotoči, houpačkách a trampolíně a načerpali sílu na zpáteční cestu. Tu nám sice maličko „okořenilo“ píchnutí kola a jedna zcela zničená přehazovačka otočená do špic kola, ale díky šikovnosti našich žáků a pana učitele bylo vše brzy vyřešeno a naše odpolední putování dokončeno se zdárným koncem. Všechny jsme museli na závěr velmi pochválit za jejich chování a nadšení.

více viz fotogalerie
   
   

PYTLÁCKÁ STEZKA 1.STUPEŇ

 
více viz fotogalerie
   
   

VYBÍJENÁ

11. května se v Jihlavě konalo okresní kolo žáků 4. a 5. tříd ve vybíjené.  Po vyrovnaných bojích se naši žáci umístili na velice pěkném 7. místě mezi 15-ti přihlášenými týmy.

 
více viz fotogalerie
   

ZOO JIHLAVA - POD POVRCH - PROGRAM SAVCI -8.TŘÍDA

V rámci výuky přírodopisu v osmé třídě jsme navštívili program ŽIVOT SAVCŮ,  který pro nás připravili ve vzdělávacím centru Pod Povrch v ZOO Jihlava. Jelikož jsme tento školní rok a roky předchozí probírali savce, stala se návštěva ZOO a tohoto programu krásným praktickým doplňkem našich znalostí. Mnozí z nás své znalosti uplatnili při plnění úkolů Pod Povrchem. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého i při komentované prohlídce. V neposlední řadě jsme využili možnosti vyřádit se v dětském koutku. 

více viz fotogalerie
   
   

ZOO JIHLAVA - POD POVRCH - PROGRAM ŠELMY -7.TŘÍDA

V rámci výuky přírodopisu v sedmé třídě jsme navštívili program ŠELMY, který pro nás připravili ve vzdělávacím centru Pod Povrch v ZOO Jihlava. Jelikož jsme tento školní rok probírali cizokrajné ekosystémy, stala se návštěva ZOO a tohoto programu krásným praktickým doplňkem našich znalostí. Mnozí z nás své znalosti uplatnili při plnění úkolů Pod Povrchem. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého i při komentované prohlídce. V neposlední řadě jsme využili možnosti vyřádit se v dětském koutku a pohladit si živé kozy.

více viz fotogalerie
   
   

BLOKOVÁ VÝUKA - BODY THE EXHIBITION

V rámci blokové výuky měli žáci druhého stupně možnost navštívit výstavu BODY THE EXHIBITION v Praze. Výstava provádí návštěvníky  fascinujícím světem našeho těla a umožní jim detailní pohled hluboko pod kůži od hlavy až k patě. Mezi exponáty jsou celá lidská těla, orgánové soustavy i jednotlivé orgány. K vystaveným exponátům jsme dostali odborný výklad od studentů lékařských fakult.

více viz fotogalerie
   
   

BLOKOVÁ VÝUKA - ZOO JIHLAVA

V pondělí 3.dubna 2017 se uskutečnila BLOKOVÁ VÝUKA v ZOO Jihlava, které se zúčastnila 1.A, 1.B, 2. tř. a třída 3.A. Pro první třídy byl připraven program: ZOO V KRABICI, který jim prozradil různé zajímavosti o medvědech, tygrech, opicích, papoušcích a taky hadech. Pro druhou třídu byl připraven program: DOMÁCÍ MAZLÍČCI. Děti poznávaly zvířátka z říše plazů, savců a hlodavců. Učily se třídit potravu, obydlí a různé příslušenství k určitému druhu zvířátek pro chov doma. Pro třetí třídu byl připraven program: VODA KOLEM NÁS. Děti se v terénu ZOO u výběhů vodních zvířat dozvěděly spoustu zajímavostí o jejich životě. Nakonec si zahrály hru s motivem koloběhu vody v přírodě.

více viz fotogalerie
   
   

TŘÍDÍME ODPADY VE 3.B

Práce s vytříděným odpadem.
V měsíci březnu jsme sbírali vytříděný odpad a následně ho použili na vyrobu ra- ket ä středověkých hradů. Můžete se podívat, jak se nám to povedlo. 3.B

více viz fotogalerie
   
   

NOC S ANDERSENEM

Zdravíme z Místní knihovny z Luk nad Jihlavou!
Letošní Noci s Andersenem se u nás zúčastnilo 16 dětí a 4 dospělí.
O krásné zahájení se vlastně postaraly samy děti. Měly totiž za úkol, vyrobit si vstupenku ve formě básničky na zadaná slova: NsA, HChA, Čtyřlístek, Fifinka, Myšpulín, Bobík, Pinďa a knihovna. Recitátoři vlastních děl byli úplně skvělí.

více viz fotogalerie
   
   

PŘEDČÍTÁNÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

 
více viz fotogalerie
   
   

VESELÉ ZOUBKY


Naše škola se již po druhé zapojila do preventivního programu "Veselé zoubky". Projekt připravila společnost dm drogerie markt. Žáci 1. tříd si povídali, jak se o zoubky starat, jak vypadá dětský chrup a také shlédli krátkou pohádku s názvem Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Poté si vyplnili pracovní list a jako odměnu dostali tašku s dárky - kartáčkem, pastou, žvýkačkami a přesýpacími hodinami.

více viz fotogalerie
   
   
   

VÝSTAVA KORUNOVAČNÍCH KLENOTŮ

 V pátek 10. 3. 2017 se naši čtvrťáci vydali do Jihlavy na výstavu KAREL IV. A KORUNOVAČNÍ KLENOTY. V prostorách hotelu Gustava Mahlera se seznámili s životem a vládou Karla IV. a prohlédli si oděvy, obuv či zbraně tehdejší doby. K nezapomenutelným zážitkům patří i zhlédnutí korunovačních klenotů. Určitě nás čeká krásný a šťastný rok, neboť jsem neodolali a sáhli si na kouzelný meč, který nám požehnal...

 

více viz fotogalerie
   
   
   

LYŽAŘSKÉ ZÁVODY

V úterý 7. března se na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí konal VIII. ročník lyžařských a snowboardových závodů - Lyžařský přebor škol kraje Vysočina obří slalom (jednokolově). Podruhé také i s naší účastí. Žáci  ZŠ závodili ve 4 chlapeckých a dívčích kategoriích rozdělených na lyže a snowboard. Velká gratulace patří Vítku Bartuškovi, který obsadil mezi snowboardisty ve své kategorii 8. – 9. třída chlapci  vynikající 2. místo, ve stejné kategorii mezi dívkami Eliška Heralecká dojela na výborném 5. místě a Nikola Dáňová mezi lyžaři v kategorii 4. – 5. řída skončila rovněž pátá. I ostatní se na svah mezi branky pustili s velkou odvahou a vervou, podat ten nejlepší výkon, ale také si jízdu a závody užít.

 
více viz fotogalerie
   
   

KARNEVAL

 

Ve středu 1. 3. 2017 se v tělocvičně školy uskutečnil karneval pro 1. až 4. třídy. Celý karneval probíhal pod vedením pana Urbánka, který měl pro děti připravené soutěže, tanečky a promenádu v maskách.

 
více viz fotogalerie
   
   

NÁVŠTĚVA PŘEDŠKOLÁKŮ V PRVNÍCH TŘÍDÁCH ZŠ

Tradiční návštěva předškoláků v prvních třídách proběhla dne 8. 2. 2017. Děti předškolního věku se seznámily s prostředím základní školy, vyzkoušeli si aktivity spojené se školním životem, jako je sezení v lavicích, hlášení, vyvozování nového písmene a další. Společnou vyučovací hodinu si školáci i předškoláci užili na výbornou. 

více viz fotogalerie
   
   
 

PRVŇÁČCI V KNIHOVNĚ

Návštěva knihovny , ve čtvrtek 3.2.2017 , se moc líbila žákům 1.B.. Poslechli si vyprávění pohádky o sovách, odpovídali na otázky k textu a prohlédli spoustu pěkných knížek.

 

více viz fotogalerie
   
   

DEN NA SNĚHU

Den na sněhu, tak to byl pro nás čtvrtek 2.2.2017. Lyžování, sáňkování, bobování a hrátky se sněhem si užívali žáci celé školy s úsměvem na tváři.

 

více viz fotogalerie
   
   

O NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ STROMEČEK

Vítězi soutěže o nejkrásněji nazdobený vánoční stromeček letos vyhrála na prvním stupni 5.A a na druhém stupni 7.třída. Žáčci dostali od paní místostarostky dárkové koše plné sladkostí.

více viz fotogalerie
   
   

POHÁDKA ANDĚL PÁNĚ 2 PRO 2.STUPEŇ

23.12. poslední den v tomto roce měli žáci druhého stupně možnost zhlédnout film Anděl Páně 2. Všichni jsme si užili krásné předvánoční dopoledne s pohádkou, poté následovali třídní vánoční besídky, na kterých se rozdávaly i vánoční dárky.

fotografie čerpána z www.csfd.cz
 

 
více viz fotogalerie
   
   

1.B V MC DOMEČEK

Předvánoční úterý 20.12.2016 bylo pro děti z 1.B. připraveno výtvarné tvoření,hry a zábava a to vše v Mateřském centru DOMEČEK, kde se dětem moc-moc líbilo.

 

více viz fotogalerie
   
   
   

HORÁCKÉ DIVADLO 1. A 2.TŘÍDY

Předvánoční čas využili 1. a 2. třídy k návštěvě Horáckého divadla. Vánočně nás naladilo představení Cesta k Betlému. Žáci se aktivně zapojovali do děje a napovídali hlavním hrdinům. Děti se tak vydaly na cestu s Honzou, Šárkou a tajemným dědečkem a pomohli Honzovi odhalit pravé kouzlo Vánoc, které není jen v dárcích.

Fotografie z fotogalerie Horáckého divadla Jihlava.
 

více viz fotogalerie
   
   

TRADIČNÍ NÁVŠTĚVA MIKULÁŠE A ČERTŮ V ZŠ

 

Tradiční návštěva pekelníků u nás ve škole proběhla v pondělí 5.12.2016. V každé třídě nadělil Mikuláš dětem balíčky se sladkostmi, ale musely nejprve odříkat básničku. Ti zlobivci, kteří nechtěli, skončili ve spárech pekelníků... Nakonec se všichni žáčci vrátili zpět do lavic, někteří utřeli i slzičky a můžeme se těšit na další rok.

 

více viz fotogalerie
   

ÚČAST V OKRESNÍM KOLE POHÁRU ČESKÉHO FLORBALU

ZÁKLADNÍCH ŠKOL

 

Žáci naší školy se zúčastnili Okresního kola Poháru Českého florbalu základních škol. Sehráli mnoho utkání, statečně bojovali a příznivé umístění na sebe nedalo dlouho čekat. Kategorie 4. a 5. tříd se chlapci umístili na 2.místě, dívky postoupily do krajského kola, kategorie 6. a 7.tř. - chlapci obsadili 4.místo, dívky také 4.místo. Kategorie 8. a 9.tř. dívky skončily na 4.místě, chlapci taktéž na 4. místě. Postupujícími jsou děvčaty 4. a 5. tříd. Budeme držet palce.

  

více viz fotogalerie
   
   

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO  STROMU

Tento školní rok jsme se zúčastnili již tradičně rozsvícení vánočního stromu. Naši žáčci zazpívali vánoční písně, zahráli krásné skladby na housle, flétny a bubny. Rosvícením vánočního stromu jsme zahájili adventní čas, který si jistě všichni v klidu užijeme.

 

více viz fotogalerie
   
   

NÁVŠTĚVA VODNÍHO RÁJE V RÁMCI VÝUKY TV

 

Dívky druhého stupně měly možnost navštívit v rámci výuky tělesné výuky Vodní ráj. Užily si pěkné odpoledne, zaplavaly si, vydováděly se a odcházely příjemně unavené. Také jsme nafotily pár fotografií, které jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.

 
více viz fotogalerie
   
   

BOBŘÍK INFORMATIKY

Tento školní rok jsme se zúčastnili již potřetí soutěže Bobřík informatiky (informatická soutěž pro děti ZŠ a SŠ), kterou podporuje Ministerstvo školství. Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. V kategorii Kadet a Benjamín je maximum 240 bodů – úspěšným řešitelem je žák, který získá alespoň 150 bodů. V kategorii Mini je maximum 192 bodů – úspěšný řešitel musí dosáhnout nejméně 120 bodů. Více na www.ibobr.cz. Zúčastnili jsme se v kategoriích Kadet, Benjamín, Mini. Nejlepšími soutěžícími jsou: v kategorii Kadet – 9. a 8. třídy – máme dva školní vítěze: Robert Zelníček z 8.třídy získal 188 bodů, v celorepublikovém srovnání se umístil na 1502. místě a druhým se stal Jan Netrda z 9.třídy se 167 body, celorepublikově se umístil na 3084. místě z 15527 zúčastněných; v kategorii Benjamín – 6. a 7. třídy – se stala jedinou úspěšnou řešitelkou Klára Mandátová ze 7.třídy se 167 body, celorepublikově obsadila 1319. místo z 18 225 zúčastněných. Tito žáci se tedy stali jedinými úspěšnými řešitely ve svých kategoriích na naší škole. V kategorii Mini – 5. třídy,  která se tentokrát nevyhodnocovala celorepublikově,  se skvěle umístili tito úspěšní řešitelé – nejlepším byl Vojtěch Burda se 180 body, dále Eliška Sedláková, Tomáš Pomajzl, Andrea Nekulová, Vojtěch Kubát, Andrea Vrzáčková, Lucie Ďásková, Tereza Všetečková, Filip Kotrba a Nikola Dáňová. Všem úspěšným řešitelům, kteří za své skvělé výkony dostali diplom, gratulujeme.        

 
více viz fotogalerie
   
   

5.B V MÍSTNÍ KNIHOVNĚ

Ve středu 9. listopadu se žáci 5. B vydali do místní knihovny. Nesli si s sebou nejnovější přírůstky do školní žákovské knihovny. Jednalo se o 15 kusů titulu Karel IV. Únos v Paříži a 15 kusů Ezopovy bajky (česko - anglický text). Měli jsme v plánu si všechny nové knížky obalit. Paní knihovnice, paní Jahelková, nám slíbila, že nás naučí obalovat do knihovnické fólie. Šest dětí si sedlo okolo velkého oválného stolu, naučilo se jednotlivý krok při obalování knihy a pak už pracovalo jako v dávné manufaktuře. Knihy dostaly průhledný trvanlivý obal a jsou tak již připraveny ke společné četbě v hodinách čtení.
Zatímco se paní Jahelková věnovala dětem, aby je naučila knížku obalovat, potřebovala za sebe náhradníka pro případné návštěvníky, kteří přijdou vrátit knihy, nebo si nějaké vypůjčit. Úplně skvěle paní Jahelkovou zastoupil Tomáš Pomajzl, kterému se za knihovnickým stolem líbilo natolik, že ho nechtěl vůbec opustit. Práce v knihovně by se mu prý náramně líbila.
Ostatní děti si zatím prohlížely knížky v dětském oddělení a vybíraly si úryvek k hlasitému předčítání. Je docela zvláštní, že se páťákům líbila a nejvíce je zaujala Kytice od Karla Jaromíra Erbena. Před odchodem z knihovny si všichni ještě vyplnili zajímavý pracovní list s názvem Kolik jich bylo?

více viz fotogalerie
   
   

 

 EKOLOGICKÉ PRAKTIKUM

Na poslední den před prázdninami si žáci 2. stupně připravili osm stanovišť pro děti z družiny. A protože to jsou žáci navštěvující Ekologické praktikum a protože jsme si během října připomenuli Den zvířat i Den stromů, témata se týkala těchto oblastí. Žáci poznávali stromy podle kůry, skládali rozstříhané listy stromů, na PC třídili, co se v lese nesmí, poznávali zvuky zvířat, ptáky, zvířata podle části těla, zkoušeli poznávat stejné vůně jako mravenci či odpovídali na zákeřné otázky, které si sami vylovili. Snaha byla vidět u starších žáků v rolích učitelů i u těch mladších zkoušejících.

více viz fotogalerie  

   
   

 

 

NÁVŠTĚVA PRVNÍCH TŘÍD V MATEŘSKÉ ŠKOLE

V pondělí před podzimními prázdninami se prvňáčci šli ukázat do školky, jak jim to sluší s aktovkou. Mladším kamarádům ukázali, co vše v aktovce mají a co už se ve škole naučili. Na oplátku si mohli pohrát s hračkami a připomenout si "školková" léta.
 

 více viz fotogalerie

 

 

 

 

 

 

3.B NA DRAKIÁDĚ V JIHLAVĚ

 

V sobotu 8. října jsme se vypravili na drakiádu do Jihlavy. Jeli jsme poznat nové kamarády a užít si podzimní zábavu. Vítr nám moc nepomáhal, ale občas se vzlétnout podařilo. Na zpáteční cestě jsme ještě vyzkoušeli dětské hřiště u letního kina a hurá domů. Co nás čeká příště? Vaše 3.B

 

více viz fotogalerie

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO ANGLIE

 

Žáci naší školy měli možnost navštívit jižní Anglii. Ubytováni byli v anglických rodinách, ve kterých si mohli v praxi vyzkoušet, jaké jsou jejich znalosti angličtiny. Byla to pro ně velmi dobrá zkušenost, z prvotních rozpaků se po první noci vyklubalo nadšení a těšení se zpět do rodin. Pobyt jsme zahájili v jižním Devonu zastávkou u známého megalitického kruhu Stonehenge, který nás překvapil svou velikostí. Dále jsme navštívili město Plymouth, národní park Dartmoor, katedrálu v Exeteru, pláže na anglické riviéře. Velice naučná pro nás byla návštěva Eden Projectu, což jsou futuristické skleníky, v nichž jsme obdivovali flóru pralesa a středomoří. Také jsme se prošli po útesech poblíž městečka Tintagle, což jsou místa artušovských legend v oblasti severního Cornwallu. Nahlédli jsme i do Merlinovy jeskyně. Naše putování jsme zakončili v lázeňském městečku Brighton, kde jsme navštívili nádherné akvárium, dokoupili poslední dárky, ochutnali místní fish and chips a užili si poslední chvíle na pláži u moře, které se s námi loučilo pořádnými vlnami.

více viz fotogalerie

 

 

 

 

 

5.-9. TŘÍDY – BLOKOVÁ VÝUKA – VIDA

 

V rámci blokové výuky žáci 5. až 9. tříd navštívili v pátek 30. 9. 2016 zábavní vědecký park VIDA! v Brně.

Čekaly tam na ně desítky interaktivních exponátů rozdělených do 4 tematických sekcí - Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. V Divadle vědy si mohli žáci užít představení plné zábavných pokusů. Jednotlivé skupiny dětí také absolvovaly své výukové programy v Labodílnách s proškolenými Vidátory.

Cílem této akce bylo zprostředkovat žákům zážitky, které v nich probudí zvídavost a touhu dozvědět se více o světě kolem nás.

 více viz fotogalerie

 

 

PRVNÍ STUPEŇ – BLOKOVÁ VÝUKA – CHALOUPKY A OVČÍ FARMA V ZAŠOVICÍCH

 

Žáci 1. - 4. tříd se postupně vydali na konci září poznávat život v přírodě a na farmě. Žáci 2. a 4. třídy měli svůj program na Chaloupkách. Žáci 1. a 3. tříd prozkoumali ovčí farmu v Zašovicích. Ve vnitřních prostorách si zkusili vyrobit máslo, které nakonec všem dětem moc chutnalo, a z vlny vyrobit plstěný míček. Venku si mohli pohladit nejen ovce, ale i prase, koně a krávu. A aby si zkusili život opravdového farmáře, na louce po zvířátkách museli uklidit. Výlet se vydařil i díky krásnému podzimnímu počasí.

 

více viz fotogalerie

CYKLOVÝLET DO BRANSOUZ

 

Ve čtvrtek 15.8. se žáci druhého stupně v rámci tělesné výchovy mohli zúčastnit cyklovýletu do Bransouz a zpět. Celou trasu jsme absolvovali ve volném tempu, pokochali jsme se krásnou přírodou a v Bransouzích jsme navštívili místní koupaliště. Zde jsme se občerstvili, vykoupali, odreagovali se na dětském kolotoči, houpačkách a trampolíně a načerpali sílu na zpáteční cestu. Tu nám sice maličko „okořenila“ dvě píchnutí kola a jeden vytržený ventilek, ale díky šikovnosti našich žáků bylo vše brzy opraveno a naše odpolední putování dokončeno se zdárným koncem. Všechny jsme museli na závěr velmi pochválit za jejich chování a nadšení.

 

více viz fotogalerie

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU V PRVNÍCH TŘÍDÁCH

 Ve čtvrtek 1.září 2016 jsme zahájili nový školní rok. Na naší škole jsme přivítali 41 prvňáčků, kteří  jsou letos rozděleni do dvou tříd. Přivítala je paní ředitelka s třídními učitelkami. Všem prvňáčkům přejeme  úspěšný start ve školním roce.


 

více viz fotogalerie