Školní akce 2017/2018

 

 

       
       

KNIHOVNA 2.B

Pohádkové bylo dopoledne 15. listopadu 2017 pro žáky 2.B. V městské knihovně v Jihlavě se mohly seznámit se spoustou zajímavých knížek. A nejen to, také si poslechnout čtenou pohádku a zasoutěžit v poznávání pohádkových příběhů a postav.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

více zde

ČEPS CUP 2017/2018

 

V pátek 10.11. se naši žáci 5. a 4. tříd zúčastnili Poháru základních škol ve florbale. V okresním kole obsadili výborné druhé místo.

více zde
   

FYZIKÁLNÍ KROUŽEK

Ve školním roce 2017/2018 byl ve škole nově otevřen fyzikální kroužek, který se koná každou sudou středu od 13:00 do 14:30 hodin. Hlavní náplň kroužku tvoří tvorba fyzikálních pomůcek, provádění pokusů a měření a odhalování různých fyzikálních zákonitostí kolem nás. Zatím jsme si vyrobili jednoduché hydraulické zařízení, na kterém jsme si ukázali, jak pracují například brzdy v autě, ukázali jsme si elektrické výboje v plynech a vyzkoušeli si, že voda může vřít i při nižší teplotě než je 100 °C. Příště nás čeká sada pokusů s vakuuem a sestavíme si mikroskop pomocí plexiskla a fotoaparátu na telefonu.

více zde

   
   

 DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ A MĚSTSKÁ KNIHOVNA JIHLAVA 4.A

Žáci 4. A navšívili v pátek 20. 10. 2017 dětské dopravní hřiště v Jihlavě, kde se mohli učit dopravní značky a pravidla silničního provozu. V učebně nejprve zhlédli výukový pořad s výkladem paní učitelky, seznámili se s plánkem dopravniho hřiště a potom se vydali na jízdu na dětských kolech. Nechyběly křižovatky, kruhový objezd, železniční přejezd, přechody pro chodce, semafory a samozřejmě všelijaké dopravní značky.

Po ukončení dopravní výuky se děti vydaly do městské knihovny na dětské oddělení, kde na ně již čekaly paní knihovnice Jaroslava Mátlová a Ludmila Hronová. Měly krásně připravený program o českých ilustrátorech. Ukázky promítaných fotografií a obrázků byly prokládány poutavým vyprávěním, ukázkami knih a soutěžemi. Děti se seznámily s prací Josefa Lady, Ondřeje Sekory, Zdeňka Milera, Radka Pilaře, Heleny Zmatlíkové a dalších.

Výlet do Jihlavy se nám vydařil, protože nám přálo počasí, dozvěděli jsme toho spoustu a nikdo nezlobil.

 

více zde
   

 

 

STOLNÍ TENIS

Mladší žákyně, ve složení Anetka Poláková a Andrejka Nekulová, vyhráli Okresní kolo základních škol ve stolním tenise. V konkurenci 12 škol obsadili 1.místo a postoupili do krajského finále.
Mladší žáci obsadili výborné 2.místo, v konkurenci 12 škol.
Družstvo hrálo ve složení – Radim Vondrák, Adam Eliáš, Jakub Ampapa, Lukáš Kanswohl.
 

více zde

 

 

 

 

 

 

Týden s rodilým mluvčím na ZŠ v Lukách nad Jihlavou


V týdnu od 9.10.-13.10. 2017 navštívil Základní školu v Lukách nad Jihlavou rodilý mluvčí z USA (Ben Kane, stát Oregon). Strávil s žáky 6.,7. tříd a vybranými žáky 9. třídy celý týden. V průběhu tohoto celého intenzívního komunikačního kurzu anglického jazyka žáci měli možnost s lektorem procvičovat svoje znalosti cizího jazyka a zároveň si mohli vyzkoušet v daném jazyce s lektorem komunikovat. A to nejen ve výuce, ale i mimo školu, kdy si vyzkoušeli práci průvodce po městyse Luka nad Jihlavou. Výuka se žákům velmi líbila, o čemž svědčí i jejich následné reakce a již dnes se těší na další ´týden s Benem´ na konci školního roku.

více zde

 

 

 

KOCOUR SABÍK KONTROLUJE DĚTEM ÚKOLY

Kocour Sabík 13.10.2017 přišel dětem do školy zkontrolovat domácí úkoly. Domácí úkoly se Sabíkovi líbily, a tak dětem rozdal za odměnu myšky.

více zde

 

 

EKOLOGICKÉ PRAKTIKUM - NÁVŠTĚVA ČISTIČKY ODPADNÍCH VOD

V rámci výuky ekologického praktika navštívili žáci 6.-9.tříd čističku odpadních vod. Místní čističkou odpadních vod nás provedl pan Dvořák, který nám objasnil celý proces čištění, vše srozumitelně popsal a přidal i spoustu zajímavých věcí navíc. Prošli jsme celým akreálem a mohli jsme si sami porovnat, jaká voda jde do čističky a jak vypadá, když čističku opouští.

 

více zde

 

 

 

 

 

KOCOUŘÍ MOTIVACE 1.TŘÍDA

Do 1. třídy v ZŠ a MŠ Luka nad Jihlavou se nastěhovali kocouři a kočky. Jsou to kamarádi prvňáčků a s jejich pomocí se děti budou učit. Celé září na děti čekaly různé kočičkové a kocouří hry a úkoly, které jim usnadnily první kroky v jejich vzdělávání. Aktivity se zaměřovaly na rozvoj myšlení, řeči a grafomotoriky. Děti hrály hry s výtvarnými náměty a pohybové hry.Kočičí motivace pokračuje celý rok. Děti chodí navštěvovat kocour Sabík. Ten dětem rozdává svoje ulovené myšky. Když děti nasbírají pět myšek, dostanou od paní učitelky razítko kocoura na svoji kočku vystavenou ve třídě a jedničku do žákovské knížky. Kocour Sabík rozdává myšky za pěknou práci při vyučování, úkoly navíc, pracovitost, snahu, pomoc druhému spolužákovi a hezké chování. V 1. třídě s námi přebývá spousta dalších koček, např. na obrázcích, na hrnečku, plechová a plyšová kočka,.... Na zdech visí kocouří kapsáře, ve kterých je vždy zastrčené aktuální písmenko, které se zrovna učíme a další učivo. Děti se po celý rok budou učit písničky o kočkách a paní učitelka jim čte i pohádky, kde je hlavní hrdina kočka, kocour nebo kotě. P.S. Kocour Sabík, 1 rok, váha 7 kg, plemeno Ragdoll – má pelíšek u paní učitelky doma. Mňau!

 

více zde

 

 

 

 

BLOKOVÁ VÝUKA 4.-9.TŘÍDA - MORAVSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM

19. a 21.9.2017 proběhla na naší škole bloková výuka, při které děti 4.-9.třídy navštívily Moravské zemské muzeum v Brně. Zde jsme prošli komentovanou prohlídkou výstavy Vítejte u neandertálců, dále jsme si prohlédli výstavu Zápas ichtyosaurů aneb pravěk štětcem Zdeňka Buriana a prošli jsme si stálou expozici o nejstarších dějinách osídlení Moravy i celého evropského kontinentu, nepřišli jsme ani o oblíbenou rekonstrukci mamuta, který je nyní navíc obklopen přirozeným přírodním prostředím. 

více zde

 

 

 

 

BLOKOVÁ VÝUKA 1.-3.TŘÍDA

19. 9. a 21. 9. 2017 se žáci 1. - 3. třídy vydali na exkurzi do kravína ve Vysokých Studnicích.
Seznámili se s jeho provozem a prohlédli si výrobky z místní minimlékárny.

více zde

 

 

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU V PRVNÍ TŘÍDĚ

 V pondělí 4.září 2017 jsme zahájili nový školní rok. Na naší škole jsme přivítali 24 prvňáčků.    Přivítala je paní ředitelka s třídní učitelkou Mgr. Dagmar Horkou. Všem prvňáčkům přejeme  úspěšný start ve školním roce.


 

více zde